Fonksiyonel Çelik ve Paslanmaz Çelik Kapılar STS / STU

Çok tercih edilen motif seçeneklerinden örnekler :

STS / STU çelik ve paslanmaz çelik kapılar
STS / STU çelik ve paslanmaz çelik kapılar
Fonksiyonel çelik kapılar mimarlara ve bina sahiplerine estetik ve kullanım avantajı sağlar:  farklı fonksiyonları olmasına rağmen eş görünümleriyle birbirleriyle mükemmel uyum oluşturur. STS / STU çelik ve paslanmaz çelik kapılar fonksiyonel özelliklerini şık görünümleriyle birleştirir.
 
Yangın kapıları
Yangın kapıları

Duman ve yangın hasarlarının ölümcül ve hayati riskli sonuçları olabilir. Bu nedenle binanızı doğru donanımlı yangın ve duman geçirmez kapılar ile donatmanız çok önemlidir. Hörmann'ın uluslararası standartlara göre üretilmiş, test edilmiş ve sertifikalandırılmış yangın ve duman geçirmez kapılarına güvenebilirsiniz.

Ses yalıtımlı kapılar
Ses yalıtımlı kapılar

Gürültü konsantrasyonu bozmakla kalmaz, aynı zamanda strese ve kronik hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden, gürültünün oluştuğu yerde olabildiğince iyi bir izolasyon sağlamak önemlidir. Hörmann ses geçirmez kapılar 61 dB'ye kadar ses izole değerleriyle, bu gereksinimi önemli ölçüde karşılayacaktır.

Hırsızlık emniyetli kapılar
Hırsızlık emniyetli kapılar

Önce Güvenlik! Hörmann'ın hırsızlık engelleyici kapıları 1999 yılından beri, DIN ENV 1627 ila 1630 Avrupa Standartları uyarınca test edilir ve sertifikalandırılır. EN 1125'e uyumlu, antipanik özellikli RC3 dayanıklılık sınıfındaki çift kanatlı güvenlik kapıları acil çıkışlarınızı hırsızlara karşı güvenilir şekilde emniyete alır.

Çok amaçlı kapılar
Çok amaçlı kapılar

Depo veya ofis, iç ortam veya dış ortam, özel donanımlı veya özel donanımsız, binanın her yerinde... Hörmann çok amaçlı kapılardaki geniş ürün yelpazesi çok farklı fonksiyon ve beklentileri yerine getirir. Dış ortama açılan kapılar DIN EN 4351-1'e uygundur.

Hemyüz ve tam sarımlı kapı konstrüksiyonu
Hemyüz ve tam sarımlı kapı konstrüksiyonu
STS/STU Çelik ve paslanmaz çelik kapılar 62 mm kapı kanatlı, binisiz veya kalın binili  olarak temin edilebilir. Hemyüz ve tam sarımlı kapı konstrüksiyonu, kanat stabilitesini arttırır ve kapı tok bir sesle kapanır.
 
Kapı yapısı
1. Çelik veya paslanmaz çelik sac
2. Kompozit sarım
3. Yangın koruma dolgusu
Zarif görünüm
Zarif görünüm
Hörmann çelik ve paslanmaz çelik kapılar, fonksiyonlarından, kasa uygulamalarından (köşe, blok ya da tam kasa) ya da yan elemanlar ne olursa olsun, görsel olarak birbirleriyle uyumludur. 
Böylece binanızın her yerinde uyumlu ve estetik bir kapı bütünlüğü sağlamış olursunuz.
 
Standart 62 mm kanat genişliği de binanın her bölümündeki kapı boşluklarını planlarken kolaylık sağlar.
Paslanmaz çelik ya da renkli kaplamalı - kaliteli yüzeyler
Paslanmaz çelik ya da renkli kaplamalı - kaliteli yüzeyler
Paslanmaz çelik
STS / STU kapılarını gıda veya ilaç endüstrisinde 1.4301 (V2A)  ya da 1.4571 (V4A) paslanmaz çelik kalitesinde edinebilirsiniz.
 
Kaplamalı görünüm
STS / STU kapılarını opsiyonel olarak, 6 öncelikli renkle isteğe bağlı RAL veya NCS özel renklerle kaplamalı olarak da edinebilirsiniz.
Yangın kapılarında harçsız montaj
Yangın kapılarında harçsız montaj
STS/STU T30/EI230 ve T90/EI290 çelik ve paslanmaz çelik yangın kapılarının
kasalarına üretim sırasında cam yünüyle dolgu yapıldığından hızlı ve temiz biçimde, harç olmadan monte edilebilir.
 
Paslanmaz çelik veya toz boyalı kasaların bu özelliği tadilatta ya da sonradan montajda kolaylık ve temizlik avantajı sağlar.