Yükleme Teknolojisi

Çok tercih edilen motif seçeneklerinden örnekler :

Menteşeli veya sürme lipli yükleme rampaları
Menteşeli veya sürme lipli yükleme rampaları
Hörmann yükleme rampaları, farklı araçlar ve yükleme alanları arasındaki yükseklik farkını tam olarak dengelemek için tasarlanmış çözümlerdir. Bu sayede yük tek bir yatay hareketle araca yüklenebilir veya araçtan dışarı çıkarılabilir.
 
İki kaldırma silindirli ve bir lip silindirli güvenilir hidrolik donanım tüm durumların üstesinden gelebilir, kolay kullanılabilir ve en önemlisi güvenlidir. Kaldırma silindirlerinde otomatik acil durdurma valfleri mevcuttur. Bu sistem yükleme rampasını çok hızlı bir şekilde emniyete alır. Bu, örneğin, aracın henüz yük platformda olmasına rağmen erken hareketi halinde önemlidir.
Yanaşma körükleri
Yanaşma körükleri
Hörmann yanaşma körükleri, yüklenecek malları dış hava koşullarına karşı korur; enerji tasarrufu sağlar; hava akımını ve böylece hastalığa bağlı personel kaybını engeller. Yükleme rampası ile kombine edildiğinde kompleks kanopi ve rampa setlerine gerek kalmaz.
 
Hörmann branda yanaşma körükleri, tüm araç boylarıyla uyum sağlar. Galvanizli, içe bastırılabilen şasi üzerine monte edilmiş yüksek kaliteli alınlık brandaları ve yan brandalar sağlam, esnek ve yırtılmaya dayanıklı bir konstrüksiyon oluşturur. Branda ve çerçeve elemanları kolay montaja uygun şekilde ayrı parçalar olarak üretilir. Bu şekilde yenilemeler de kolay ve düşük maliyetli olur. Özel uygulamalar için şişirilebilir yanaşma körükleri ve yastık tip yanaşma körükleri kapsamlı ürün yelpazesini tamamlar.
Yükleme odacıkları
Yükleme odacıkları
Doğrudan bina önüne monte edilen yükleme odacıkları sayesinde depo dış duvarlarına kadar tamamen kullanılabilir. Depolar iç rampaların kurulumu için uygun olmadığında veya rampa  çukuru açmak mümkün olmadığında, Hörmann yükleme odacıkları daima iyi seçimdir.
 
Komple bir yükleme odacığı, yükleme rampalı platform, duvar ve tavan kaplaması ve yanaşma körüklü yükleme açıklığından oluşmaktadır.
 
Isı yalıtımlı Hörmann endüstriyel kapılarla bağlantılı yükleme odacıkları, özellikle sıcaklığa karşı hassas malların yükleme işlemleri için tavsiye edilir.
 
Yükleme odacığı kullanımında araçlar sadece 90°'lik açıyla yanaşmak zorunda kalmadan, daha düşük açılar ile de binaya yanaşabilir. Yükleme odacıkları tek gövde veya yanyana sıralı sistem olarak da kurulabilir.
Esnek körükler
Esnek körükler
Körükler yanaşan araçlara ve yükleme durumlarına optimal olarak uyarlandığı zaman verimlilikleri yükselir. Bu da geniş bir esnek çözüm yelpazesini gerektirmektedir.
Farklı çerçeve konstrüksiyonlarına sahip, katlanabilir, sağlam branda yanaşma körükleri, yanaşma sırasında hasarı önler. Şişme körükler ile farklı araç ölçülerine uyum sağlanabilir.
 
Sarımı açılabilir brandalar, araç yüksekliklerindeki büyük farklılıklarını da dengeler. Araçların ve konteynerlerin yerleştirilmesi sırasında hareketleri dengelemek için, teleskopik kumanda kollu veya yükselen çatı konstrüksiyonlu yanaşma körükleri tavsiye edilir.