Sürme Yangın Kapıları

Çok tercih edilen motif seçeneklerinden örnekler :

Sürme Yangın Kapıları
Sürme Yangın Kapıları
Hörmann , yangın tehlike derecesine göre belirlenmiş operasyon ve risk gereksinimlerine uygun tek ve çift kanatlı sürme yangın kapısı çözümleri sunar. Yangın koruma tasarımları DIN 4102 uyarınca test edilmiş, Braunschweig Malzeme Kontrol Enstitüsü tarafından kalite kontrolü yapılmış ve DIBt tarafından onaylanmıştır.
 
Bu onaylara ek olarak, güvenli kaçış ve kurtarma yolları için duman geçirmez sürme yangın kapıları DIN 18095 uyarınca da test edilmiştir. Yangın durumunda ölümcül duman yayılmasına karşı korunmak gereken, yoğun insan trafiğinin olduğu tüm alanlar için tavsiye edilmektedirler.
 
Yaya ya da küçük yük taşıyıcıların geçişi için personel/acil çıkış kapılı versiyonları da bulunur. Yangın koruma kuralları gereği, personel/kaçış kapılarında mutlaka kızak raylı üst kapı kapatıcısı kullanılır.
Üstün kalitesini belli eden kapı görünümü
Üstün kalitesini belli eden kapı görünümü
Hörmann sürme yangın kapıları, panellerin bağlantılarında vidaları gizleyen patenli V kanal sistemi ile  modern bir kapı görünümünü sağlar. Yüksek stabilite, iç içe dişli labirent takma profili sayesinde sağlanır. 72 mm kalınlığındaki paneller hemyüz olarak dişli çubuklar ile birbirlerine sıralanmıştır. Böylece,  paralel ve eş genişlikteki kenarları ile yüksek kaliteli kapı kanadı ortaya çıkar.
 
Her 9 metre yüksekliğe kadar, rahatsız edici kaynak dikişleri olmadan, tek parçadan üretilmiştir. Bu sayede üstün bir kapı görünümü oluşur.
Hassas kapı kanadı kılavuzu
Hassas kapı kanadı kılavuzu

Silindirik makara ve stabil kılavuz makarası, patentli hareket rayı ile birlikte, optimum kuvvet dengesi sağlamaktadır. Rulman yataklı askı sessiz ve kolay hareketi garanti eder. Hareket rayı ayar vidaları üzerinden hassas bir şekilde 3 boyutlu ayarlanabilir. Kapı kanadı rengindeki hareket rayı kaplaması sayesinde uyumlu bir görünüm oluşur.

Bina girişleri için, kasa profili gerektirmeyen şık opsiyon
Bina girişleri için, kasa profili gerektirmeyen şık opsiyon
Bu opsiyonel kapı versiyonu, örneğin nitelikli yapıların girişlerinde, çift kanatlı dairesel açılan kapılara alternatiftir. Kapı, duvarda paslanmaz çelik panel üzerinde hareket ettiği için, hem net geçiş alanı genişlemiş hem de bina girişi görünümü kapı profiliyle bozulmamış olur. Kapı kanatlarının toplanma bölümü de kapaklı bir niş ile gizlenirse kapı neredeyse görünmez hale gelir.
 
Güvenlik, çift kauçuk contalı, yaylı paslanmaz çelik kilit pimleri ve çift kauçuk contayla sağlanır.
Motor opsiyonu ile kullanım konforu
Motor opsiyonu ile kullanım konforu
Bir çelik veya paslanmaz çelik sürme kapıyla SupraMatic HT motoru kombinasyonu, günlük kullanımda hızlı bir açılma ve kapanmayı sağlar. Konforlu kullanım, uzaktan kumanda, buton veya anahtar düğmesi üzerinden gerçekleştirilir. Yangın durumunda, patentli bir mekanizma motorun kilidini açar. Kapı, ağırlıklar sayesinde güvenli bir şekilde kapatılır.
 
SupraMatic HT motoru, opsiyonel olarak harici kumanda 360 ve diğer fonksiyonlarla donatılabilir.