Sarmal Garaj Kapıları

Çok tercih edilen motif seçeneklerinden örnekler :

RollMatic sarmal garaj kapıları
RollMatic sarmal garaj kapıları
Her garaja uygun tasarım
RollMatic sarmal garaj kapıları dikey olarak açılır ve garajda çok az yer kaplar. Tasarımı sayesinde garaj içinde ve garaj önünde maksimum hacim sağlar. Kapı açıklığı formunun önemi yoktur, Rollmatic kolaylıkla monte edilebilir.
 
Binanızın mimarisine ve rengine en uygun Rollmatic modelini ahşap görünümlü Decograin ya da 11 renk seçeneğine sahip Decopaint lamel seçenekleri arasından oluşturabilirsiniz. Dilerseniz eş görünümlü yan kapı da temin edebilirsiniz.
Güvenilir ve emniyetli: karşı ağırlık yayı
Güvenilir ve emniyetli: karşı ağırlık yayı
Hareket raylarına entegre bir ağırlık dengeleme sistemi, kapının açılması ve kapanması sırasında motoru destekler ve motor mekaniğini korur. Acil durumlarda kapıyı, döndürme koluna gerek olmadan, elle açmak mümkündür. Çoklu yay setleri ve çift çelik halat kapı kanadını her pozisyonda düşmeye karşı korur. 
 
Şafttaki özel profil kilitleme mekanizması sayesinde kapının dış müdahale ile elle açılması önlenir.
Güvenilir devreden çıkarma otomatiği
Güvenilir devreden çıkarma otomatiği

RollMatic kapılar, yumuşak kalkış ve duruşlu motorları sayesinde sessizdir ve uzun ömürlüdür. Kapı, ağırlık dengelemesi sistemi ve güvenilir devreden çıkarma otomatiği sayesinde, beklenmedik engellerde güvenli şekilde durur. Daha fazla koruma ve emniyet için temassız çalışan fotosel de ilave olarak kullanılabilir.

Kompakt sarmal kapı
Kompakt sarmal kapı

RollMatic sarmal kapılar, garaj tavanının kapanmaması gereken durumlarda veya garajınız seksiyonel veya yekpare tip garaj kapıları için çok küçükse, en iyi çözümdür.  Sarmal kapının lamelleri kompakt bir şekilde kapı açıklığının lentosunda sarılır ve böylece tavan alanı aydınlatma veya ilave depolama alanı olarak serbest kalır. İç tavan yüksekliğinin ve montaj alanının yetersiz olması durumunda RollMatic'i garaj açıklığının önünde dış sarmal kapı olarak da temin edebilirsiniz.

Yer tasarruflu, tavana açılır garaj kapısı
Yer tasarruflu, tavana açılır garaj kapısı

Çok az lento yüksekliğine sahip garajlarda, RollMatic OD tavana açılır garaj kapıları özellikle uygun çözümdür. Kapı lamelleri, dar hareket rayları üzerinden tavanda hareket eder. Yer tasarruflu, yan montajlı motor sayesinde RollMatic OD için sadece 60 mm lento yüksekliği yeterlidir.